Warsztaty dla trenerów i nauczycieli siatkówki (GALERIA) dodał fot. Adam Kurasiewicz / Sławomir Monik

28-11-17 15:37

Blisko trzydziestu nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyło w kursokonferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Czarni Radom. Szkolenie odbyło się w ramach programu edukacyjnego Partnerstwa Regionalnego Czarni.

Przeprowadzona po raz pierwszy kursokonferencja wywołała spore zainteresowanie. Uczestnikami byli nauczyciele szkół m.in. z Iłży, Gozdu, Sołtykowa, Jedlińska i Zakrzewa. Obecni byli przedstawiciele radomskich placówek.

Temat spotkania były aktualne zagadnienie dotyczące przepisów gry w siatkówkę. W rolę wykładowcy wcielił się Wojciech Głód, pierwszoligowy arbiter Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Pedagodzy otrzymali wyjątkową okazję pogłębienia swojej wiedzy.

- Jestem przyjemnie zaskoczony frekwencją. Udział tak licznej grupy potwierdza, że podobne szkolenia są bardzo potrzebne - przyznał Wojciech Głód.

Kursokonferencję zakończył test dotyczący przepisów. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo, a także zaliczenie testu wiedzy. Stowarzyszenie Czarni Radom w ramach projektu Partnerstwa Regionalnego planuje kontynuowanie kursokonferencji dla nauczycieli wychowania fizycznego. Tematem kolejnej będą zagadnienie szkoleniowe i prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży.