Triumf siatkarzy z Przysuchy dodał Admin

11-05-17 07:47

Siatkarski Turniej Partnerstwa Regionalnego z udziałem młodzieżowych zespołów cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W trzeciej edycji wzięło udział dwanaście ekip reprezentujących gimnazja gmin uczestniczących w projekcie Stowarzyszenia Czarni Radom.

W halach Publicznego Gimnazjum im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego i Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusz Kościuszki w Jedlińsku rywalizowało blisko 180 uczniów. Wszystko zaczęło się od profesjonalnej rozgrzewki poprowadzonej przez Marcina Grabowskiego, trenera przygotowania fizycznego Cerrad Czarnych Radom. Później liczyła się już tylko rywalizacja na siatkarskim parkiecie.

Po raz drugi z rzędu triumfował zespół Publicznego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Przysusze przy którym funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolnych. Zwycięzca w decydującym spotkaniu pokonał PG Przytyk 2:0 (15:8,15:9). - Jestem zaskoczony. Poziom i umiejętności zademonstrowane przez oba zespoły był wyższy niż się spodziewałem. Naprawdę super sprawa - podsumował finałowe spotkanie Wojciech Żaliński. Kapitan Cerrad Czarnych Radom, wspólnie z Bartłomiejem Bołądziem, tym razem wcielili się w role arbitrów. - Nie było to trudne zadanie. Zawodnicy obu drużyn okazali się wyjątkowo zdyscyplinowani - przyznał Wojciech Żaliński.

- Młodzież bardzo interesuję się siatkówką i chce grać na lekcjach. Poza tym osobiście bardzo lubię akurat tę dyscyplinę sportu - zdradził receptę na sukces Marcin Fidos, opiekun zwycięskiej ekipy. O popularności piłki siatkowej w regionie radomskim dużo mówili inni nauczyciele. - Najlepiej potwierdzają to właśnie turnieje organizowane przez Stowarzyszenie CZARNI. To bardzo cenna inicjatywa. Osobiście widzę same korzyści i chętnie podejmiemy się organizacji kolejnego turnieju - deklarował Paweł Wlazło, opiekun zespołu z Przytyka.

- Należy tylko przyklasnąć takim deklaracjom. Zależy nam na tym, aby promować siatkówkę i nasz klub w regionie radomskim. Jest to dla nas duży sukces. Oczywiście obok sportowej rywalizacji ważne w tym wszystkim jest też co innego. W turnieju w Jedlińsku wzięło udział udział około 180 młodych osób, które zamiast siedzieć przy komputerze lub korzystać z jakichś używek, wybrało sport, rusza się, gra w siatkówkę - powiedział Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Wolanowa, reprezentująca powiat radomski. Niespodzianką była natomiast dwunasta lokata młodzieży z Pionek, triumfatora pierwszego turnieju. Dziewiąte miejsce przypadło gospodarzom. Kamil Dziewierz, wójt Jedlińska, bardzo kibicujący młodym siatkarzom, nie był jednak z tego powodu zaniepokojony. - Ważne jest to o czym wspomniał Robert, moje serce raduje się, gdy widzę tak liczną grupę młodych ludzi grających w siatkówkę, w ogóle uprawiających sport. Takim inicjatywą tym bardziej należy przyklasnąć i wspierać - przyznał Kamil Dziewierz.

Wójt Jedlińska na pamiątkę otrzymał okolicznościową koszulkę Cerrad Czarnych Radom, a także podziękowania z rąk Wojciecha Żalińskiego i Roberta Prygla. - Jesteśmy wdzięczni panu wójtowi, dyrekcji obu placówek, nauczycielom i młodzieży, która bardzo wspierała organizację turnieju. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem przychylności jaka spotkała nas w Jedlińsku - podkreślił Marcin Tomczyk, dyrektor Stowarzyszenia Czarni Radom.

- Program Partnerstwo Regionalne to nasz autorski projekt, który fajnie się rozwija. Dzięki temu powstają klasy sportowe o profilu siatkarskim, nie tylko w Radomiu, ale także w regionie, na przykład w Pionkach, Przysusze czy Białobrzegach. Wiem, że na pewno jeszcze parę gmin zastanawia się nad tym i zbiera informacje na temat możliwości utworzenia takich klas. Dla nas to są ośrodki, w których być może narodzi się jakiś duży talent, który trafi do zawodowej siatkówki i klub będzie miał z niego pożytek - zapewnił natomiast Robert Prygiel.

- To doskonały przegląda kadr. Kilku z uczestników turnieju ma szansę trenować siatkówkę na wyższym poziomie. Oczywiście jeżeli podejmą systematyczne zajęcia. Pierwszym krokiem na pewno będzie podjęcie nauki w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta, przy którym działa Siatkarski Ośrodek Szkolny. Wkrótce odbędzie się kolejny nabór, na który już teraz serdecznie zapraszam wszystkich chętnych - podkreślił Andrzej Sitkowski, trener młodzieży Czarnych.

Uczestnikom turniej dostarczył niezapomnianych wrażeń. Najlepsze ekipy w nagrodę odebrała okazałe puchary i gadżety ufundowane przez Cerrad, sponsora tytularnego zespołu PlsuLigi. Wszyscy wyróżnieni zostali natomiast medalami i dyplomami ufundowanymi przez FigAnd.

Składy najlepszych zespołów i końcowa kolejność:

PG Przysucha: Jakub Norek, Oskar Kudyba, Jakub Skalski, Adam Skalski, Paweł Skalski, Kamil Szczepaniak, Kamil Lebiecki, Piotr Głogowski, Wiktor Kusiak, Bartłomiej Plaskota. Opiekun: Marcin Fidos.

PG Przytyk: Hubert Łomża, Michał Broda, Dawid Kornafel, Piotr Klimek, Przemysław Kosiec, Sebastian Nadgrotkiewicz, Michał Szymczyk, Damian Senator, Dominik Gil, Michał Sobstyl, Dominik Markowski, Adrian Kacprzak, Dawik Kiliański. Opiekun: Paweł Wlazło.

Końcowa kolejność:

1.Przysucha