Dopalają się sportem, a nie narkotykami dodał Admin

22-10-16 06:40

Mecz młodych siatkarek Trzynastki z drużyną Cerradu Czarnych Radom na widowni zgromadził ponad 1000 uczniów radomskich szkół. Spotkanie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się w ramach projektu „Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz!” prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu.

Funkcjonariusze Policji ukazując sport jako alternatywę uzależnień, propagują ideę życia wolnego od nałogów. - W Polsce pomimo bardzo restrykcyjnego prawa narkotykowego nielegalne substancje zażywa znacznie więcej młodych ludzi niż przeciętnie w całej Europie. W obecnym czasie jednym z największych zagrożeń czyhających na młodego człowieka jest zażywanie nowych substancji psychoaktywnych, potocznie zwanych dopalaczami - podkreśla podinsp. Aneta Pawlińska z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W ramach projektu zaplanowano liczne spotkania, konkursy, warsztaty, debaty. Akcję wspiera m.in. klub Cerrad Czarni Radom. - Wiemy, że w jakiś sposób jesteśmy autorytetami dla młodych ludzi. Uczestniczymy w takich akcjach, żeby naświetlić młodzieży, że warto w życiu mieć różne zainteresowania. Sam jestem ojcem trojki dorastających dzieci i wiem jak niebezpieczne są zagrożenia na nich czyhające. Tymczasem człowiek, który się rusza, spędza czas poprzez aktywność fizyczną, jest sprawniejszy i zdrowszy, także mentalnie. Sport kształtuje charakter i adaptuje do dorosłego życia - przyznaje Robert Prygiel. Słowa szkoleniowca Cerrad Czarnych potwierdzają siatkarze. - Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim wydarzeniu, chcemy zachęcać ludzi do uprawiania sportu - zapewnia Bartłomiej Bołądź.

Pokazowy mecz siatkarzy z zespołem w którym wystąpiły uczennice PG 13 i V LO w Radomiu w hali przy ul. Narutowicza wywołał duże zainteresowanie. Drużyny wystąpiły w mieszanych składach. Na boisku jednocześnie w każdej z drużyn było po trzech zawodników Cerradu Czarnych oraz trzy młode siatkarki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W pierwszym secie zwyciężyła 25:21 drużyna prowadzona przez Wojciecha Stępnia, a w drugim 25:23 ekipa prowadzona przez Roberta Prygla.

Projekt „Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz!” jest dofinansowanego z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Kolejnym punktem tego projektu będzie mecz uczniów radomskich szkół z piłkarzami Radomiaka. Odbędzie się w najbliższy wtorek (25 października) o godz. 10:30 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.